družstva 2018

napsal spok
Kvě 2

VÝBORNÉ  VÝSLEDKY DRUŽSTEV V  SEZÓNĚ 2018

„A“ družstvo starších žáků bojovalo do posledního kola o postup na MČR družstev, nakonec skončilo v nejvyšší soutěži  druhé když v posledním kole v rozhodujícím utkání podlehlo TK PRECHEZE Přerov 3:6. Do té doby tým zaznamenal šest výher za sebou, když porazil TK SC Ostrava 5:4, TK Start Ostrava 7:2, TK Na Dolině Trojanovice 6:3, TK DEZA Val.Meziříčí 5:4, TK JC Sport Opava 6:3, TK Slavia Orlová 5:4.

„B“ družstvo starších žáků obsadili čtvrté místo v druhé nejvyšší soutěži, když prohrálo ve třech utkáních s TK PRECHEZA Přerov „B“ 3:6, Tennis Hill Havířov „A“ 3:6, TK Tennispoint FM 2:7 a zvítězilo ve čtyřech utkáních s TK Hlučín 5:4, Slavoj Český Těšín 5:4, TK Start Ostrava „B“ 6:3, a TK JC Opava „B“ 7:2. Obě družstva potvrdily, že odchovanci klubu v této kategorii patří k tomu lepšímu v naší oblasti.    „C“ družstvo starších žáků odehrálo první ročník neoficiální soutěže a získalo dvě výhry a dvě porážky.

V nejvyšší soutěži nastupoval i „A“ tým babytenisu, který skončil na třetím místě, ale vlastně si sám prokaučoval možný postup do boje o postup na MČR družstev. Ve dvou nejdůležitějších utkáních prohrál s TK PRECHEZA Přerov, TK Start Ostrava shodně 4:6. Družstvo zvítězilo nad TK Mohelnice 10:0, TJ Sokol Stará Bělá 9:1, TENIS Vsetín 7:3, TO TJ Nový Jičín 5:4 na hry 41:39. Třetí místo je nejlepším výsledkem za poslední čtyři roky.

„B“ tým babytenisu obsadil v druhé nejvyšší soutěži také třetí místo s pěti výhrami a třemi prohrami, „C“ tým skončil také třetí ve své soutěži když tři utkání vyhrál a ve dvou prohrál.

Družstva mladších žáků skončily v soutěžích taky v polovině tabulky, „A“ tým třetí, „B“ tým na čtvrtém místě. „A“ družstvo porazilo TK PRECHEZA Přerov „B“ 5:4, Sokol Stará Bělá 5:4, TO TJ Nový Jičín 6:3, TK Opava 7:2, a stejným poměrem i „B“ družstvo TK DEZA Val.Meziříčí. Zbývající dvě utkání s TK Mohelnice a Milem Olomouc prohrálo 2:7, resp.1:8.

Dorostenecký „A“ tým skončil čtvrtý v druhé nejvyšší soutěži, když porazil TK Hlučín 6:3, „B“ družstvo TK DEZA Val.Meziříčí 5:4, TK Slaii Orlovou 8:1, a „B“ tým Beskydského TK 7:2. Prohrál s TK SC Ostrava a „B“ týmem TK PRECHEZA Přerov 2:7, a s TK Vitality Slezsko 1:8. Havířovský dorostenecký „B“ tým skončil šestý v třetí nejvyšší soutěži.


DRUŽSTVA 2018

V sezóně 2018 reprezentuje náš klub celkem 15 družstev.

2 družstva minitenisu,

3 družstva babytenisu, „A“ tým hrající nejvyšší soutěž tvoří – David Tykva, Vojtěch Mrázek, Lucie Myslivcová, Alexej Buba, Radek Bolek, „B“ družstvo v druhé nejvyšší soutěži je složeno následovně – Radek Bolek, Hynek Pavera, Michal Hromulák, Sofie Slovíková, Amálie Vajdová. „C“ družstvo začínajících dětí v babytenise tvoří Tomáš Grygerek, Karel Lukeš, Tomáš Navrátil, Jakub Janota, Alena Křibská, Adéla Mráčková, Adam Ivanovič, Tomáš Košmider,

„A“ družstvo mladších žáků hraje druhou nejvyšší soutěž a nastupují v něm – Viktor Káňa, Nikolas Lukáš, Petr Hvolka, Alexandr Migdal, Jan Hrbáč, Karolína Ondrášková, Inés Řeřuchová. „B“ družstvo je složeno se začínajících mladších žáků – Šimon Špais, Dominik Dub, Jan Hrbáč, Filip Lukas, Mikuláš Zobač, Vojtěch Mikulík, Adriana Feherová, Mária Stříbrná. „C“ družstvo hraje soutěž určenou pro výkonnostně slabší hráče.

„A“ družstvo staršího žactva hraje nejvyšší soutěž. Tým nastupuje ve složení Felipe Polách, Filip Káňa, Radek Barniak, Matyáš Lankočí, Jan Bako, Natálie Cinková, Eliška Viktorínová, Adéla Týnová. „B“ družstvo v druhé nejvyšší soutěži reprezentují – Jiří Havlíček, Bořek Vajda, Vojtěch Velčovský, Viktor Káňa, Nikolas Lukáš, Petr Hvolka, Alexandr Migdal, Adéla Týnová, Saša Mazancová, Tereza Ivanovičová. „C“ družstvo hraje opět soutěž pro výkonnostně slabší hráče mající zájem o tenisová utkání.

„A“ družstvo dorostu hraje druhou nejvyšší soutěž ve složení Matouš Myslivec, Přemysl Dokoupil, Šimon Myslivec, Felipe Polách, Štěpán Kaleta, Filip Káňa, Adriana Gáňová, Anna Stefanova, Kristýna Jansová. „B“ družstvo dorostu hraje třetí nejvyšší soutěž a nastupuje v sestavě s Štěpánem Kaletou, Filipem Káňou, Radkem Barniakem, Janem Bakem, Matyášem Lankočím, Kristýnou Jansovou, Adélou Týnovou.


Družstva 2017

„A“ družstva babytenisu a starších žáků zústávají v nejvyšších soutěžích.

„A“ družstvo babytenisu  se obsadilo v nejvyšší soutěži 5.místo, když porazilo družstva Tennis Hill Havířov  8:2, TK MILO Olomouc 8:2,  TJ Start Ostrava „A“ 10:0. Prohry naše nejlepší družstvo malých dětí zaznamenalo s  TK Precheza Přerov „A“ 2:8, Tenisu Vsetín „A“ 3:7, TO TJ Nový Jičín 4:6, TK Vítkovice 1926 3:7.  Družstvo hrálo ve složení Migdal Alexandr, Hrbáč Jan, Řeřuchová Inés, Zobač Mikuláš, Lukas Filip. „B“ družstvo babytenisu skončilo na 6.místě v druhé nejvyšší soutěži, když tři svoje utkání vyhrálo a čtyři prohrálo. V tomto družstvu nastupovali Lukas Filip, Tykva David, Myslivcová Lucie, Mrázek Vojta, Kozák Vojtěch. V této věkové kategorii jsme měli i „C“ družstvo v nejnižší soutěži, které obsadilo 4.místo při bilanci dvě výhry a tři prohry. Své první zápasy v tomto družstvu hráli  Mikulík Vojtěch, Vajdová Amálie, Neuwirt Radek, Foldyna Jan, Křibská Alena, Hromulák Michal, Pavera Hynek, Buba Alexej, Sloviková Sofie.

Družstvo „A“ mladších žáků s poměrem pěti výher a dvou proher obsadilo konečné třetí místo v druhé nejvyšší soutěži. Prohráli pouze s postupujícím družstvem TK TENNISPOINT FM „A“ 4:5, a druhým družstvem Přerova 2:7. Postupně porazili T.T.C. Rožnov 6:3, TK DEZA Val.Meziříčí „B“ 8:1, TO TJ Nový Jičín 7:2, TC Třinec 8:1 a Rožnovský tenisový klub 5:4.  Na vítězných bodech se podíleli Matyáš Lankočí, Lukáš Nikolas, Bednarz Vítek, Káňa Viktor, Hvolka Petr, Marečková Vendula, Týnová Adéla, Mazancová Alexandra. „B“ družstvo mladších žáků bylo sestavené z hráčů, kteří se teprve seznamovali se soutěžními zápasy. V třetí nejvyšší soutěži prohráli všech sedm utkání a sestoupili do nižší soutěže. Své zápasy za toto družstvo hráli Mikulík Jakub, Ondřej Kaňok, Mráček Jakub, Hvolka Petr, Dub Dominik, Křibský Martin, Špais Šimon, Mazancová Alexandra, Walková Nikol, Balonová Amálie. Také v této kategorii jsme měli v letošních soutěžích tři družstva, „C“ družstvo hrálo neoficiální soutěž nízkobodových hráčů s dvěma výhrami a třemi prohrami. Za družstvo nastupovali Kaňok Ondřej, Mráček Jakub, Dub Dominik, Hvolka Petr, Křibský Martin, Špais Šimon, Balonová Amálie.

Nejúspěšnější byla družstva staršího žactva, která obsadila shodně čtvrtá místa v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži. „A“ družstvo v nejvyšší soutěži ve složení Dokoupil Přemysl, Homola Patrik, Felipe Polách,  Káňa Filip, Kubáňová Anna, Huťková Klaudie porazilo TJ Start Ostrava-Poruba „A“ 9:0, TK DEZA Val.Meziříčí „A“ 5:4, SK Vitality Slezsko 5:4, TK Milo Olomouc 9:0. Prohrálo dvakrát ze stavu 3:3, 3:6 a to s TK SC Ostrava „A“ a TK Na Dolině Trojanovice „A“. V posledním kole prohráli s vítězem ligy družstve TK Precheza Přerov „A“ 0:9. „B“ družstvo nastupovalo k utkáním s následujícími hráči – Havlíček Jiří, Lankočí Matyáš, Barniak Radek, Racek Adam, Vykydal Tomáš, Tarkowski Daniel, Ivanovičová Tereze, Týnová Adéla, Kandrač Kim. Stejně jako první družstvo zaznamenalo čtyři výhry a tři prohry. Vítězná utkání zaznamenali proti TK SC Ostrava“B“ 5:4, MTK Karviná 5:4, TC Ostrava Nová Ves 6:3, TK Hlučín 5:4. Prohráli s SK JC Sport Opava „A“ 1:8, TK Slavia Orlová „A“ 1:8 a stejným poměrem s TK TENNISPOINT FM „A“.

„A“ dorost odehrál nejvyšší soutěž dorostu – EXTRALIGU. Ve všech utkáních bojoval, ale nejvyšší soutěž se mu nepodařilo udržet. Ve čtyřech utkáních prohrál 4:5 ( s TK SC Ostrava, TK Slavia Orlová, TK Na Dolině Trojanovice, Beskydský TK )  a to rozhodlo o sestupu. Další tři utkání hráli následovně, s TK Precheza Přerov 1:8, TK DEZA Val.Meziříčí 2:7, a Tenis Vsetín 3:6. Posílené družstvo mělo bohužel smůlu na zranění a tak posila v dorostenkách Justýna Malatínská se v utkáních vůbec neobjevila, navíc Dominika Kramolišová byla část sezóny zraněná. Matěj Týn na čtvrtém postu nic neuhrál. Družstvo hrálo ve složení Jakub Jančík, Vojtěch Zoubek, Daniel Hrbáč, Matěj Týn, Filip Rákoczy, obsadilo poslední osmé sestupové místo. V sezóně 2018 čeká toto družstvo generační obměna, protože poslední tři jmenovaní odchází do mužské kategorie.

„B“ družstvo dorostu v třetí nejvyšší soutěži porazilo družstva TK TENNISPOINT FM „B“ 8:1, TC Třinec 6:3, TJ Baník Ostrava 7:2, TJ TO Sokol Stará Bělá 5:4, TK Hlučín 6:3 a prohrálo s SK Lama 1:8, TK Biocel Vratimov 2:7 a obsadilo konečné třetí místo.  V týmu nastupovali Filip Rákoczy, Matouš Myslivec,  Přemysl Dokoupil, Štěpán Kaleta, Šimon Myslivec, Filip Káňa, Jiří Havlíček, Anička Stefanova, Kristýna Jansová, Tereza Svěchová.

dole – Dominika Kramolišová, Anička Stefanova, zleva Matěj Vrbka, Matěj Týn, Daniel Hrbáč, hrající kapitán David Špok,