družstva 2017

napsal spok
Kvě 2

zleva-Přemysl Dokoupil, Matouš Myslivec, Matěj Týn, Daniel Hrbáč, Filip Rákoczy,           kapitán Daniel Hrbáč st., vpředu Nicole Hořavková, Dominika Kramolišová

„A“ družstva babytenisu a starších žáků zústávají v nejvyšších soutěžích.

„A“ družstvo babytenisu  se obsadilo v nejvyšší soutěži 5.místo, když porazilo družstva Tennis Hill Havířov  8:2, TK MILO Olomouc 8:2,  TJ Start Ostrava „A“ 10:0. Prohry naše nejlepší družstvo malých dětí zaznamenalo s  TK Precheza Přerov „A“ 2:8, Tenisu Vsetín „A“ 3:7, TO TJ Nový Jičín 4:6, TK Vítkovice 1926 3:7.  Družstvo hrálo ve složení Migdal Alexandr, Hrbáč Jan, Řeřuchová Inés, Zobač Mikuláš, Lukas Filip. „B“ družstvo babytenisu skončilo na 6.místě v druhé nejvyšší soutěži, když tři svoje utkání vyhrálo a čtyři prohrálo. V tomto družstvu nastupovali Lukas Filip, Tykva David, Myslivcová Lucie, Mrázek Vojta, Kozák Vojtěch. V této věkové kategorii jsme měli i „C“ družstvo v nejnižší soutěži, které obsadilo 4.místo při bilanci dvě výhry a tři prohry. Své první zápasy v tomto družstvu hráli  Mikulík Vojtěch, Vajdová Amálie, Neuwirt Radek, Foldyna Jan, Křibská Alena, Hromulák Michal, Pavera Hynek, Buba Alexej, Sloviková Sofie.

Družstvo „A“ mladších žáků s poměrem pěti výher a dvou proher obsadilo konečné třetí místo v druhé nejvyšší soutěži. Prohráli pouze s postupujícím družstvem TK TENNISPOINT FM „A“ 4:5, a druhým družstvem Přerova 2:7. Postupně porazili T.T.C. Rožnov 6:3, TK DEZA Val.Meziříčí „B“ 8:1, TO TJ Nový Jičín 7:2, TC Třinec 8:1 a Rožnovský tenisový klub 5:4.  Na vítězných bodech se podíleli Matyáš Lankočí, Lukáš Nikolas, Bednarz Vítek, Káňa Viktor, Hvolka Petr, Marečková Vendula, Týnová Adéla, Mazancová Alexandra. „B“ družstvo mladších žáků bylo sestavené z hráčů, kteří se teprve seznamovali se soutěžními zápasy. V třetí nejvyšší soutěži prohráli všech sedm utkání a sestoupili do nižší soutěže. Své zápasy za toto družstvo hráli Mikulík Jakub, Ondřej Kaňok, Mráček Jakub, Hvolka Petr, Dub Dominik, Křibský Martin, Špais Šimon, Mazancová Alexandra, Walková Nikol, Balonová Amálie. Také v této kategorii jsme měli v letošních soutěžích tři družstva, „C“ družstvo hrálo neoficiální soutěž nízkobodových hráčů s dvěma výhrami a třemi prohrami. Za družstvo nastupovali Kaňok Ondřej, Mráček Jakub, Dub Dominik, Hvolka Petr, Křibský Martin, Špais Šimon, Balonová Amálie.

Nejúspěšnější byla družstva staršího žactva, která obsadila shodně čtvrtá místa v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži. „A“ družstvo v nejvyšší soutěži ve složení Dokoupil Přemysl, Homola Patrik, Felipe Polách,  Káňa Filip, Kubáňová Anna, Huťková Klaudie porazilo TJ Start Ostrava-Poruba „A“ 9:0, TK DEZA Val.Meziříčí „A“ 5:4, SK Vitality Slezsko 5:4, TK Milo Olomouc 9:0. Prohrálo dvakrát ze stavu 3:3, 3:6 a to s TK SC Ostrava „A“ a TK Na Dolině Trojanovice „A“. V posledním kole prohráli s vítězem ligy družstve TK Precheza Přerov „A“ 0:9. „B“ družstvo nastupovalo k utkáním s následujícími hráči – Havlíček Jiří, Lankočí Matyáš, Barniak Radek, Racek Adam, Vykydal Tomáš, Tarkowski Daniel, Ivanovičová Tereze, Týnová Adéla, Kandrač Kim. Stejně jako první družstvo zaznamenalo čtyři výhry a tři prohry. Vítězná utkání zaznamenali proti TK SC Ostrava“B“ 5:4, MTK Karviná 5:4, TC Ostrava Nová Ves 6:3, TK Hlučín 5:4. Prohráli s SK JC Sport Opava „A“ 1:8, TK Slavia Orlová „A“ 1:8 a stejným poměrem s TK TENNISPOINT FM „A“.

„A“ dorost odehrál nejvyšší soutěž dorostu – EXTRALIGU. Ve všech utkáních bojoval, ale nejvyšší soutěž se mu nepodařilo udržet. Ve čtyřech utkáních prohrál 4:5 ( s TK SC Ostrava, TK Slavia Orlová, TK Na Dolině Trojanovice, Beskydský TK )  a to rozhodlo o sestupu. Další tři utkání hráli následovně, s TK Precheza Přerov 1:8, TK DEZA Val.Meziříčí 2:7, a Tenis Vsetín 3:6. Posílené družstvo mělo bohužel smůlu na zranění a tak posila v dorostenkách Justýna Malatínská se v utkáních vůbec neobjevila, navíc Dominika Kramolišová byla část sezóny zraněná. Matěj Týn na čtvrtém postu nic neuhrál. Družstvo hrálo ve složení Jakub Jančík, Vojtěch Zoubek, Daniel Hrbáč, Matěj Týn, Filip Rákoczy, obsadilo poslední osmé sestupové místo. V sezóně 2018 čeká toto družstvo generační obměna, protože poslední tři jmenovaní odchází do mužské kategorie.

„B“ družstvo dorostu v třetí nejvyšší soutěži porazilo družstva TK TENNISPOINT FM „B“ 8:1, TC Třinec 6:3, TJ Baník Ostrava 7:2, TJ TO Sokol Stará Bělá 5:4, TK Hlučín 6:3 a prohrálo s SK Lama 1:8, TK Biocel Vratimov 2:7 a obsadilo konečné třetí místo.  V týmu nastupovali Filip Rákoczy, Matouš Myslivec,  Přemysl Dokoupil, Štěpán Kaleta, Šimon Myslivec, Filip Káňa, Jiří Havlíček, Anička Stefanova, Kristýna Jansová, Tereza Svěchová.

„A“ družstvo dospělých vyhrálo nad „C“ družstvem TJ Start Ostrava 9:0, dále nad TC Ostrava Nová Ves 7:2, a prohrálo s TJ Baník Ostrava 3:6. V dalších zápasech nenašlo přemožitele, když porazilo TK ARBREX Ostrava 8:1, TK Buly Arena Kravaře 5:4, TO VOKD Ostrava-Poruba 9:0, TJ TO Stará Bělá „B“ 9:0 a díky lepšímu skóre POSTOUPILI  DO OBLASTNÍHO PŘEBORU 2017. KLUB REPREZENTOVALI David Špok, Daniel Hrbáč, Matěj Vrbka, Matěj Týn, Matyas Opálka a Dominika Kramolišová s Aničkou Stefanovou.

dole – Dominika Kramolišová, Anička Stefanova, zleva Matěj Vrbka, Matěj Týn, Daniel Hrbáč, hrající kapitán David Špok,


„B“ družstvo prohrálo v domácím prostředí s „B“ družstvem SK tenisu Biocel Vratimov 3:6, na dvorcích SK Vitality Slezsko 3:6, a na dvorcích SK Véska 1:8. Druhou polovinu soutěže začali domácí porážkou s TK Vítkovice 1926 „B“ 4:5, první výhra přišla na dvorcích TK Slavie Orlová „D“ 6:3, následně doma s VSK VŠB-TU Ostrava „C“ 6:3, a na závěr prohra v Bohumíně s místním Sokolem „B“ 4:5. Družstvo skončilo nakonec na 5.místě Oblastní soutěže. hrálo ve složení Filip Šafránek, Kamil Šafránek, Jan Hodermarsky, Filip Rákoczy, Václav Čajka, Kateřina Kawuloková, Tereza Svěchová, Tereza Janková.