SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2023 -  v soutěžích nastoupila tyto družstva:

babytenis – nejvyšší soutěž (Oblastní přebor sk.,B) – družstvo skončilo na 8.místě, nastupovalo ve složení Matyáš Knybel, Dan Čečotka, Šimon Barčík, Ema Ryszková,  Alex Bolek,

mladší žáci  „A“- nejvyšší soutěž (MONETA – O putovní pohár prezidenta ČTS) – společné družstvo TK HAVÍŘOV/TENNIS HILL Havířov „A“ skončilo na 4.místě s bilancí 4 výhry + 3 prohry, tým nastupoval ve složení – Šimon, Valkovič, Max Gunther, Jiří Lukeš, Adam Ivanovič, Šimon Kaleta, Denisa Klačková, Klára Hladká, Sofie Dvořáčková,

mladší žáci „B“ – druhá nejvyšší soutěž (Oblastní přebor sk. A) – společné družstvo TK HAVÍŘOV/TENNIS HILL HAVÍŘOV „B“ skončilo na 5.místě s bilancí 2 výhry a 4 prohry, tým nastupoval ve složení Šimon Kaleta, Jáchym Kubíček, Samuel Petrivaldský, Pavel Hlaváč, Vít Bonczek, David Štefánik, Adam Plutnar, Sofie Dvořáčková, Michaela Kubátová, Natálie Riessová, Sabina Hořavková, Adéla Gvoždová,

mladší žáci „C“ – Oblastní soutěž – družstvo skončilo na 7.místě, nastupovalo ve složení David Štefánik, Adam Plutnar, Vojtěch Hesek, Elena Řeřuchová, Teodor Liolias,

starší žáci „A“ – nejvyšší soutěž (KADET TOUR starších žáků) – družstvo skončilo na 6.místě a zachránilo nejvyšší soutěž i pro příští rok, tým nastupoval ve složení David Smolík, Alexej Buba, Michal Fojtík, Michal Hromulák, Jiří Lukeš, Max Gunther, Karolína Sněhotová, Josefína Honschová, Lucie Myslivcová, Sofie Kurková,

starší žáci „B“ – druhá nejvyšší soutěž (Oblastní přebor  sk. B) – družstvo skončilo na 4.místě, nastupovalo ve složení   Max Gunther, Adam Ivanovič, Vojtěch Mrázek, Radek Bolek,  Šimon Kaleta, Lucie Myslivcová, Tereza Vychodilová, Sofie Dvořáčková,

dorost – hrál Oblastní přebor sk. B a skončil na 7.místě. Tým hrával ve složení Alexej Buba, Nikolas Lukáš, Michal Fojtík, Michal Hromulák, Vojtěch Mrázek, Radek Bolek, Klára Sikorová, Alexandra Mazancová, Sofie Kurková, Lucie Myslivcová,

výsledky jednotlivých utkání jsou na stránkách www.cztenis.cz u jednotlivých věkových kategorií

SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2022 – soutěže budou odehrány klasickým způsobem (osmičlenné skupiny soutěží)

Soutěže družstev budou zahájeny o víkendu 30.4. – 1.5.2022 a skončí víkendem 25. – 26.6.2022.

výsledky družstev najdete na stránkách cztenis.cz

SOUTĚŽE DRUŽSTEV  2021 – znovu zkrácená forma soutěží ( pro úroveň soutěží naprostá tragédie )

V nejvyšší soutěži babytenisu prohrálo naše družstvo s TJ TO Sokol Stará Bělá 0:10, ve druhém kole jsme měli volný los, ve třetím kole jsme prohráli s TK PRECHEZA Přerov 3:7, a v utkání o záchranu jsme vyhráli na dvorcích Rožnovského tenisového klubu 6:4. V družstvu babytenisu nastupovali Jiří Lukeš, Elena Řeřuchová, Vít Bonczek, David Štefánik, vedoucím družstva  byl MUDr. Karel Lukeš.

V nejvyšší soutěži mladšího žactva naše A družstvo doplatilo na hrací systém, nemoci a zranění. Už v prvním utkání se zranil první hráč  sestavy Albert Jányš a na delší dobu onemocněl druhý hráč Alexej Buba. Bez těchto hráčů jsme byli odsouzeni k sestupu. Prohráli jsme s TK Na Dolině 2:7, s Beskydským tenisovým klubem 4:5. V utkání o konečné 7.místo jsme porazili TJ Start Ostrava-Poruba 6:3. Tým nastupoval ve složení  Albert Jányš, David Tykva, Michal Fojtík, Michal Hromulák, Aneta Jahnová, Lucie Myslivcová. Vedoucím družstva byl Ing.Petr Špok.

V nejvyšší soutěži staršího žactva jsme obsadili konečné 7.místo. Prohráli jsme s TK Na Dolině 1:8, s TK Milo Olomouc 2:7 a porazili TC Ostrava Nová Ves 5:4. Družstvo nastupovalo ve složení Viktor Káňa,Daniel Rojíček, Nikolaos Papavasiliu, Jan Hrbáč, Filip Lukas, Inés Řeřuchová, Lucie Myslivcová, vedoucím družstva byl Ing.Petr Špok.

V dorostenecké extralize jsme prohráli první kolo s TK PRECHEZA Přerov 3:6, následně jsme porazili TK Slavii Orlová 5:4, když jsme prohrávali už 1:4 na zápasy, v zápase o 5.místo jsme porazili SK JC Sport Opava 6:3. Družstvo nastupovalo ve složení Michal Glocman, Denis Krakovský, Matyáš Lankočí, Jan Klimas, David Knesl, Gabriela Škrabalová, Valérie Huťková. Tým hrál pod hlavičkou TK TENNISPOINT FM – TK Havířov, z.s. a vedoucím týmu byl Ing.Jiří Vykoukal.


2020  Zvláštní sezóna se soutěžemi  družstev ve zvláštní podobě – místo 7 zápasů pouze tři a nebezpečí sestupu po dvou prohrách.

Družstvo babytenisu skončilo v nejvyšší soutěži na 5.místě, když po prohře s Tennis Hill Havířov, z.s. 2:8, porazili SK JC SPORT Opava 10:0 a TJ TO Sokol Stará Bělá 6:4. Tým hrál ve složení Adam Ivanovič, Max Günther, Jiří Lukeš, Šimon Kaleta a Elena Řeřuchová.

Na pátém místě v nejvyšší soutěži družstev mladšího žactva skončil i „A“ tým našeho klubu. Po prohře 2:7 s TK SC Ostrava, následovaly dvě výhry s SK JC SPORT Opava 6:3 a TJ START Ostrava-Poruba 7:2. K utkáním nastupovali  Jan Hrbáč, Nikolaos Papavasiliu, Albert Jányš, Alexej Buba, Nina Minarovičová, Inés Řeřuchová.

„A“ družstvo staršího žactva obsadilo v druhé nejvyšší soutěži také 5.místo, když po porážce s TK PRECHEZA Přerov 0:9, dvakrát zvítězilo, a to nad TK Krnov 9:0, a Tennis Hill Havířov 7:2. Družstvo hrálo v sestavě Viktor Káňa, Nikolas Lukáš, Jan Hrbáč, Alexej Buba, Inés  Řeřuchová, Lucie Myslivcová.

Na konečném 5.místě skončilo i „A“ družstvo dorostu v Extralize. Po prohře 4:5 s VSK VŠB TU Ostrava, porazil havířovský tým TK MILO Olomouc 6:3, když dva zápasy byly skrečovány ve prospěch Havířova za neoprávněný start hostujícího hráče. V utkání o 5.místo porazil náš tým Tenis Vsetín 6:3.Výsledky  družstev v sezóně 2019.

Prozatím největším úspěchem v probíhající sezóně je vítězství společného družstva minitenisu TK Havířov-Tennis Hill Havířov na Oblastním přeboru v minitenise, který se konal v Valašském Meziříčí. Družstvo zvítězilo ve složení Elen Řeřuchová, Jiří Lukeš (oba TK Havířov, z.s.), Denisa Klačková, Richard Holeš (oba Tennis Hill Havířov).

„A“ družstvo babytenisu v nejvyšší soutěži obsadilo 6.místo znamenající udržení soutěže i pro příští rok. Družstvo porazilo týmy Tennis Hill Havířov 7:3, TJ TO Sokol Stará Bělá 7:3, a prohrálo s týmy TK PRECHEZA Přerov 0:10, TJ MSV Studénka 4:6, Tenis Vsetín 3:7, TJ Start Ostrava 2:8, Beskydský TK 2:8. Ve většině utkání nastoupil tým ve složení Alexej Buba, Hynek Pavera, Karel Lukeš, Tomáš Grygerek. „B“ družstvo babytenisu skončilo na 7.místě Oblastní soutěže 1.třídy a zajistilo si také účast ve stejné soutěži i v roce 2020. V týmu se střídali následující hráči Tomáš Navrátil, Filip Ciferský, Adam Ivanovič, Šimon Kaleta, Eliška Rašková.

„A“ tým mladšího žactva obsadil v nejvyšší soutěži o pohár prezidenta ČTS 5.místo když porazil týmy TK Mohelnice 5:4, TC Ostrava Nová Ves 5:4, SK JC Sport Opava 8:1. Prohrál s týmy TK DEZA Val.Meziříčí 4:5, TK Na Dolině Trojanovice 1:8, TK PRECHEZA Přerov 2:7, TK SC Ostrava 4:5. Družstvo nastupovalo ve složení Alexandr Migdal, Daniel Rojíček, Adam Horák, Jan Hrbáč, Karolína Ondrášková, Adéla Fichnová, vedoucím družstva byl Daniel Hrbáč. „B“družstvo skončilo v druhé nejvyšší soutěži Oblastním přeboru na 6.místě. V týmu se střídali následující hráči Filip Lukas, Petr Hvolka, Mikuláš Zobač, Dominik Dub, David Tykva, Vojtěch Mrázek, Inés Řeřuchová, Lucie Myslivcová.

„A“ tým staršího žactva skončil na pěkném 2.místě v druhé nejvyšší soutěži Oblastním přeboru. Družstvo porazilo týmy Tennis Hill Havířov 5.4, SK JC Sport Opava 6:3, TK Slavia Orlová 5.4, TJ Slavoj Český Těšín 8:1, prohrálo s týmy TC Ostrava Nová Ves 4:5, TJ Start Ostrava Poruba 4:5, TK PRECHEZA Přerov „B“ 3:6. Tým nastupoval ve složení Vojtěch Velčovský, Viktor Káňa, Alexandr Migdal, Jan Hrbáč, Nikolas Lukáš, Karolína Ondráčková, Adéla Týnová, Alexandra Mazancová. „B“ družstvo skončilo v Oblastní soutěži 1.třídy na 3.místě, když čtyři utkání vyhrálo a ve třech odešlo poraženo. Tým hrál ve složení Vítek Bednarz, Petr Hvolka, Šimon Špais, Dominik Dub, Filip Lukas, Inés Řeřuchová, Lucie Myslivcová.

„A“družstvo dorostu obsadilo 4.místo v nejvyšší soutěži, když porazilo SK Vitality Slezsko 5:4, TK Na Dolině Trojanovice 7:2, SK LAMA 7:2  a prohrálo s Tenis Vsetín 4:5, TK DEZA Val.Meziříčí 4:5, VSK VŠB-TU Ostrava 3:6, TK PRECHEZA Přerov 4:5. Tým nastupoval ve složení Šimon Myslivec, Patrik Homola, Filip Káňa, Martin Fromel, Přemysl Dokoupil, Simona Budinová, Adriana Gaňová, Dominika Kramolišová. „B“ družstvo dorostu bojovalo v Oblastním přeboru o postup  do dorostenecké Ligy, nakonec po prohře s TK TENNISPOINT FM 4:5 skončilo druhé, když všechna zbývající utkání vyhrálo. Družstvo nastupovalo ve složení Matouš Myslivec Přemysl Dokoupil, Matyáš Lankočí, Jan Bako, Radek Barniak, Jiří Havlíček, Dominika Kramolišová, Adéla Týnová, Tereza Ivanovičová.

VÝBORNÉ  VÝSLEDKY DRUŽSTEV V  SEZÓNĚ 2018

„A“ družstvo starších žáků bojovalo do posledního kola o postup na MČR družstev, nakonec skončilo v nejvyšší soutěži  druhé když v posledním kole v rozhodujícím utkání podlehlo TK PRECHEZE Přerov 3:6. Do té doby tým zaznamenal šest výher za sebou, když porazil TK SC Ostrava 5:4, TK Start Ostrava 7:2, TK Na Dolině Trojanovice 6:3, TK DEZA Val.Meziříčí 5:4, TK JC Sport Opava 6:3, TK Slavia Orlová 5:4.

„B“ družstvo starších žáků obsadili čtvrté místo v druhé nejvyšší soutěži, když prohrálo ve třech utkáních s TK PRECHEZA Přerov „B“ 3:6, Tennis Hill Havířov „A“ 3:6, TK Tennispoint FM 2:7 a zvítězilo ve čtyřech utkáních s TK Hlučín 5:4, Slavoj Český Těšín 5:4, TK Start Ostrava „B“ 6:3, a TK JC Opava „B“ 7:2. Obě družstva potvrdily, že odchovanci klubu v této kategorii patří k tomu lepšímu v naší oblasti.    „C“ družstvo starších žáků odehrálo první ročník neoficiální soutěže a získalo dvě výhry a dvě porážky.

V nejvyšší soutěži nastupoval i „A“ tým babytenisu, který skončil na třetím místě, ale vlastně si sám prokaučoval možný postup do boje o postup na MČR družstev. Ve dvou nejdůležitějších utkáních prohrál s TK PRECHEZA Přerov, TK Start Ostrava shodně 4:6. Družstvo zvítězilo nad TK Mohelnice 10:0, TJ Sokol Stará Bělá 9:1, TENIS Vsetín 7:3, TO TJ Nový Jičín 5:4 na hry 41:39. Třetí místo je nejlepším výsledkem za poslední čtyři roky.

„B“ tým babytenisu obsadil v druhé nejvyšší soutěži také třetí místo s pěti výhrami a třemi prohrami, „C“ tým skončil také třetí ve své soutěži když tři utkání vyhrál a ve dvou prohrál.

Družstva mladších žáků skončily v soutěžích taky v polovině tabulky, „A“ tým třetí, „B“ tým na čtvrtém místě. „A“ družstvo porazilo TK PRECHEZA Přerov „B“ 5:4, Sokol Stará Bělá 5:4, TO TJ Nový Jičín 6:3, TK Opava 7:2, a stejným poměrem i „B“ družstvo TK DEZA Val.Meziříčí. Zbývající dvě utkání s TK Mohelnice a Milem Olomouc prohrálo 2:7, resp.1:8.

Dorostenecký „A“ tým skončil čtvrtý v druhé nejvyšší soutěži, když porazil TK Hlučín 6:3, „B“ družstvo TK DEZA Val.Meziříčí 5:4, TK Slaii Orlovou 8:1, a „B“ tým Beskydského TK 7:2. Prohrál s TK SC Ostrava a „B“ týmem TK PRECHEZA Přerov 2:7, a s TK Vitality Slezsko 1:8. Havířovský dorostenecký „B“ tým skončil šestý v třetí nejvyšší soutěži.


DRUŽSTVA 2018

V sezóně 2018 reprezentuje náš klub celkem 15 družstev.

2 družstva minitenisu,

3 družstva babytenisu, „A“ tým hrající nejvyšší soutěž tvoří – David Tykva, Vojtěch Mrázek, Lucie Myslivcová, Alexej Buba, Radek Bolek, „B“ družstvo v druhé nejvyšší soutěži je složeno následovně – Radek Bolek, Hynek Pavera, Michal Hromulák, Sofie Slovíková, Amálie Vajdová. „C“ družstvo začínajících dětí v babytenise tvoří Tomáš Grygerek, Karel Lukeš, Tomáš Navrátil, Jakub Janota, Alena Křibská, Adéla Mráčková, Adam Ivanovič, Tomáš Košmider,

„A“ družstvo mladších žáků hraje druhou nejvyšší soutěž a nastupují v něm – Viktor Káňa, Nikolas Lukáš, Petr Hvolka, Alexandr Migdal, Jan Hrbáč, Karolína Ondrášková, Inés Řeřuchová. „B“ družstvo je složeno se začínajících mladších žáků – Šimon Špais, Dominik Dub, Jan Hrbáč, Filip Lukas, Mikuláš Zobač, Vojtěch Mikulík, Adriana Feherová, Mária Stříbrná. „C“ družstvo hraje soutěž určenou pro výkonnostně slabší hráče.

„A“ družstvo staršího žactva hraje nejvyšší soutěž. Tým nastupuje ve složení Felipe Polách, Filip Káňa, Radek Barniak, Matyáš Lankočí, Jan Bako, Natálie Cinková, Eliška Viktorínová, Adéla Týnová. „B“ družstvo v druhé nejvyšší soutěži reprezentují – Jiří Havlíček, Bořek Vajda, Vojtěch Velčovský, Viktor Káňa, Nikolas Lukáš, Petr Hvolka, Alexandr Migdal, Adéla Týnová, Saša Mazancová, Tereza Ivanovičová. „C“ družstvo hraje opět soutěž pro výkonnostně slabší hráče mající zájem o tenisová utkání.

„A“ družstvo dorostu hraje druhou nejvyšší soutěž ve složení Matouš Myslivec, Přemysl Dokoupil, Šimon Myslivec, Felipe Polách, Štěpán Kaleta, Filip Káňa, Adriana Gáňová, Anna Stefanova, Kristýna Jansová. „B“ družstvo dorostu hraje třetí nejvyšší soutěž a nastupuje v sestavě s Štěpánem Kaletou, Filipem Káňou, Radkem Barniakem, Janem Bakem, Matyášem Lankočím, Kristýnou Jansovou, Adélou Týnovou.


Družstva 2017

„A“ družstva babytenisu a starších žáků zústávají v nejvyšších soutěžích.

„A“ družstvo babytenisu  se obsadilo v nejvyšší soutěži 5.místo, když porazilo družstva Tennis Hill Havířov  8:2, TK MILO Olomouc 8:2,  TJ Start Ostrava „A“ 10:0. Prohry naše nejlepší družstvo malých dětí zaznamenalo s  TK Precheza Přerov „A“ 2:8, Tenisu Vsetín „A“ 3:7, TO TJ Nový Jičín 4:6, TK Vítkovice 1926 3:7.  Družstvo hrálo ve složení Migdal Alexandr, Hrbáč Jan, Řeřuchová Inés, Zobač Mikuláš, Lukas Filip. „B“ družstvo babytenisu skončilo na 6.místě v druhé nejvyšší soutěži, když tři svoje utkání vyhrálo a čtyři prohrálo. V tomto družstvu nastupovali Lukas Filip, Tykva David, Myslivcová Lucie, Mrázek Vojta, Kozák Vojtěch. V této věkové kategorii jsme měli i „C“ družstvo v nejnižší soutěži, které obsadilo 4.místo při bilanci dvě výhry a tři prohry. Své první zápasy v tomto družstvu hráli  Mikulík Vojtěch, Vajdová Amálie, Neuwirt Radek, Foldyna Jan, Křibská Alena, Hromulák Michal, Pavera Hynek, Buba Alexej, Sloviková Sofie.

Družstvo „A“ mladších žáků s poměrem pěti výher a dvou proher obsadilo konečné třetí místo v druhé nejvyšší soutěži. Prohráli pouze s postupujícím družstvem TK TENNISPOINT FM „A“ 4:5, a druhým družstvem Přerova 2:7. Postupně porazili T.T.C. Rožnov 6:3, TK DEZA Val.Meziříčí „B“ 8:1, TO TJ Nový Jičín 7:2, TC Třinec 8:1 a Rožnovský tenisový klub 5:4.  Na vítězných bodech se podíleli Matyáš Lankočí, Lukáš Nikolas, Bednarz Vítek, Káňa Viktor, Hvolka Petr, Marečková Vendula, Týnová Adéla, Mazancová Alexandra. „B“ družstvo mladších žáků bylo sestavené z hráčů, kteří se teprve seznamovali se soutěžními zápasy. V třetí nejvyšší soutěži prohráli všech sedm utkání a sestoupili do nižší soutěže. Své zápasy za toto družstvo hráli Mikulík Jakub, Ondřej Kaňok, Mráček Jakub, Hvolka Petr, Dub Dominik, Křibský Martin, Špais Šimon, Mazancová Alexandra, Walková Nikol, Balonová Amálie. Také v této kategorii jsme měli v letošních soutěžích tři družstva, „C“ družstvo hrálo neoficiální soutěž nízkobodových hráčů s dvěma výhrami a třemi prohrami. Za družstvo nastupovali Kaňok Ondřej, Mráček Jakub, Dub Dominik, Hvolka Petr, Křibský Martin, Špais Šimon, Balonová Amálie.

Nejúspěšnější byla družstva staršího žactva, která obsadila shodně čtvrtá místa v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži. „A“ družstvo v nejvyšší soutěži ve složení Dokoupil Přemysl, Homola Patrik, Felipe Polách,  Káňa Filip, Kubáňová Anna, Huťková Klaudie porazilo TJ Start Ostrava-Poruba „A“ 9:0, TK DEZA Val.Meziříčí „A“ 5:4, SK Vitality Slezsko 5:4, TK Milo Olomouc 9:0. Prohrálo dvakrát ze stavu 3:3, 3:6 a to s TK SC Ostrava „A“ a TK Na Dolině Trojanovice „A“. V posledním kole prohráli s vítězem ligy družstve TK Precheza Přerov „A“ 0:9. „B“ družstvo nastupovalo k utkáním s následujícími hráči – Havlíček Jiří, Lankočí Matyáš, Barniak Radek, Racek Adam, Vykydal Tomáš, Tarkowski Daniel, Ivanovičová Tereze, Týnová Adéla, Kandrač Kim. Stejně jako první družstvo zaznamenalo čtyři výhry a tři prohry. Vítězná utkání zaznamenali proti TK SC Ostrava“B“ 5:4, MTK Karviná 5:4, TC Ostrava Nová Ves 6:3, TK Hlučín 5:4. Prohráli s SK JC Sport Opava „A“ 1:8, TK Slavia Orlová „A“ 1:8 a stejným poměrem s TK TENNISPOINT FM „A“.

„A“ dorost odehrál nejvyšší soutěž dorostu – EXTRALIGU. Ve všech utkáních bojoval, ale nejvyšší soutěž se mu nepodařilo udržet. Ve čtyřech utkáních prohrál 4:5 ( s TK SC Ostrava, TK Slavia Orlová, TK Na Dolině Trojanovice, Beskydský TK )  a to rozhodlo o sestupu. Další tři utkání hráli následovně, s TK Precheza Přerov 1:8, TK DEZA Val.Meziříčí 2:7, a Tenis Vsetín 3:6. Posílené družstvo mělo bohužel smůlu na zranění a tak posila v dorostenkách Justýna Malatínská se v utkáních vůbec neobjevila, navíc Dominika Kramolišová byla část sezóny zraněná. Matěj Týn na čtvrtém postu nic neuhrál. Družstvo hrálo ve složení Jakub Jančík, Vojtěch Zoubek, Daniel Hrbáč, Matěj Týn, Filip Rákoczy, obsadilo poslední osmé sestupové místo. V sezóně 2018 čeká toto družstvo generační obměna, protože poslední tři jmenovaní odchází do mužské kategorie.

„B“ družstvo dorostu v třetí nejvyšší soutěži porazilo družstva TK TENNISPOINT FM „B“ 8:1, TC Třinec 6:3, TJ Baník Ostrava 7:2, TJ TO Sokol Stará Bělá 5:4, TK Hlučín 6:3 a prohrálo s SK Lama 1:8, TK Biocel Vratimov 2:7 a obsadilo konečné třetí místo.  V týmu nastupovali Filip Rákoczy, Matouš Myslivec,  Přemysl Dokoupil, Štěpán Kaleta, Šimon Myslivec, Filip Káňa, Jiří Havlíček, Anička Stefanova, Kristýna Jansová, Tereza Svěchová.

dole – Dominika Kramolišová, Anička Stefanova, zleva Matěj Vrbka, Matěj Týn, Daniel Hrbáč, hrající kapitán David Špok,