ŠIMON MYSLIVEC   -  MISTR  REPUBLIKY VE ČTYŘHŘE!!!  PRVNÍ MISTROVSKÝ TITUL PRO TK Havířov, z.s.

Pátek 17.8.2018 se stal dnem, kdy první odchovanec Tenisového klubu Havířov, z.s. získal titul Mistra republiky. Stalo se tak ve Frýdlantě nad Ostravicí na Mistrovství České republiky starších žáků.  Šimon Myslivec společně s Patrikem Homolou (TK Agrofert Prostějov) postupně porazili páry Matěj Laibl (TK Jirkov), Ondřej Bureš (TK Tenis Duchcov) 7:5, 6:0, Tomáš Zlatohlávek, Michal Vintera (oba I.ČLTK Praha) 6:3, 6:3, v semifinále pár Michal Kozumplík (Tenis Slovácko), Matyáš Říha (HTK Třebíč)  7:6, 6:0 a ve finále jasně přehráli pár Vojtěch Petr, Daniel Vašenka (oba TK Na Dolině) 6:3, 6:1.

BLAHOPŘEJEME !!!


Káňa přeborníkem Severní Moravy

HISTORICKY TŘETÍ MEDAILE Z MISTROVSTVÍ REPUBLIKY PRO Tenisový klub HAVÍŘOV, z.s.

Šimon Myslivec bronzový ve čtyřhře  na Halovém MČR starších žáků 2018 v  Prostějově. Bronzovou medaili získal společně s Patrikem Homolou (TK Agrofert Prostějov), když postupně porazili páry Adam Jedlička (TCG Karlovy Vary) Jan Krejčí (TO TJ Svitavy) 6:2, 6:2, Jakub Menšík (TK Agrofert Prostějov), Vojtěch Petr (TK Na Dolině) 7:6, 6:1, v semifinále po dlouhém boji podlehli pozdějším Mistrům republiky Hynek Bartoň (TK Agrofert Prostějov), Oldřich Vejšický (TJ Sokol Vysočany) 5:7, 7:5, 7:10.

BLAHOPŘEJEME !!!

Dvojnásobné finále na TENNIS EUROPE v Bratislavě – březen 2018

BRONZOVÁ MEDAILE VE ČTYŘHŘE Z MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 2016 – Šimon přivezl placku!!!

Šimon Myslivec vybojoval na Mistrovství republiky mladších žáků, které se konalo 5. – 10.7.2016 v Liberci bronzovou medaili ve čtyřhře. Společně se svým spoluhráčem Jakubem Nicodem ( TK Sparta Praha ) byli čtvrtým nasazeným párem  a v prvním kole měli volný los. Ve druhém kole porazili pár Dominik Rouchal, Jan Hrazdil ( oba TK AGROFERT Prostějov ) 6:2, 6:2 a v zápase o postup do semifinále pátý nasazený pár  pár Šimon Novotný ( TK Perštýn 1897 Pardubice ), Tomáš Růžička ( TK Sparta Praha ) 6:2, 6:1. Postupem do semifinále vybojoval Šimon pro havířovský klub historicky druhou medaili z Mistrovství republiky ( první v roce 2010 Karolína Kósová, bronzovou z halového MČR ). V semifinále nestačil pár Myslivec, Nicod na první nasazený pár William Matthew Donald ( TK Sparta Praha ), Oldřich Vejšický ( TJ Sokol Vysočany TSM ) a prohrál 3:6, 2:6.

Šimon uspěl i ve dvouhře, kde se probojoval až mezi posledních osm hráčů, když jako třináctý nasazený po volném prvním kole porazil Jonáše Kučeru ( LTK Liberec ) 6:1, 6:1, v osmifinále pátého nasazeného hráče Adama Nápravníka ( TK AGROFERT Prostějov ) 4:6, 6:1, 6:1. V zápase o možnou medaili podlehl Šimon Lukáši Klírovi ( I.ČLTK Praha ) 5:7, 2:6.

TK HAVÍŘOV, z.s. měl na tomto Mistrovství republiky dvojnásobné zastoupení, mezi účastníky byl i Filip Káňa, který jako Přeborník Severomoravské oblasti ve čtyřhře startoval na volnou kartu udělenou Oblastním svazem. Oprávněnost nominace potvrdil svým výkonem, když ve dvouhře i čtyřhře postoupil do druhého kola. Ve dvouhře porazil Filipa Hanzelína ( LTK Liberec ) 6:3, 6:1, a ve druhém kole podlehl pozdějšímu finalistovi Oldřichu Vejšickému 1:6, 2:6. Čtyřhru prvního kola společně Michalem Glocmanem ( TK Precheza Přerov ) zvládli a porazili pár Bohumil Bezdíček ( DTK Skuteč ), Jan Krejčí ( TO TJ Svitavy ) 6:2, 6:3. V dalším kole prohráli s párem Hynek Bartoň, Jakub Menšík ( oba TK AGROFERT Prostějov ) 3:6, 1:6.

Blahopřejeme oběma hráčům a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu.


Kristýna Jansová bodovala na turnaji dorostenek. Vítězstvím ve čtyřhře a finálovou účastí ve dvouhře si Kristýna Jansová připsala 35 bodů do Celostátního žebříčku dorostenek na turnaji, který ve dnech 9. – 11.7.2016 pořádal TK Havířov. I když věkem ještě starší žákyně dokázala, že když chce tak umí výborně zahrát.


Šimon Myslivec vyhrál turnaj TENNIS EUROPE mladších žáků

Dvanáctiletý talent Tenisového klubu Havířov, z.s., Šimon MYSLIVEC se poprvé v životě zúčastnil mezinárodního tenisového turnaje žáků do 12 let patřícího do okruhu Tennis Europe, který se konal 29.5. – 4.6.2016 v Hrádku nad Nisou. Na turnaj přijely kompletní reprezentace ČR, Polska a dále hráči ze Slovenska, Německa, Itálie, Belgie, Maďarska, Arménie, celkem 53 hráčů. Svůj debut na takovém turnaji proměnil v celkové vítězství.

OKRESNÍMI PŘEBORNÍKY MINITENISTÉ  NAŠEHO KLUBU

Okresní přebor minitenisových družstev (děti ročníku 2008 a mladší) se konal 4.června 2016. Akce se zúčastnilo celkem 5 družstev z našeho okresu, dvě družstva postavil náš klub, dvě družstva měla i domácí TK Slavia Orlová a jedno družstvo Tennis Hill Havířov. Bohužel pro rozvoj tenisu je špatně, že kluby z Bohumína, Karviné, Českého Těšína nebyly schopny sestavit ani jedno družstvo. Čtyřčlenná družstva se utkala systémem každý s každým. O celkovém vítězi přeboru se rozhodovalo v utkání „A“ družstev Tenisového klubu Havířov a domácí Slavie Orlová. Po výsledku 3:1 na zápasy se stalo družstvo TK Havířov Přeborníkem okresu Karviná v minitenise pro rok 2016. Tým nastupoval ve složení Vojtěch Mrázek, Lucie Myslivcová, Michal Fojtík, Hynek Pavera. V dalších utkáních porazil havířovský „A“ tým „B“ družstvo TK Havířov 4:0, „B“ družstvo Slavie Orlová 4:0 a Tennis Hill Havířov 4:0. Vedoucím obou týmů TK Havířov byl Karel Grobelný, který společně s dalším trenérem Davidem Špokem tytp děti trénuje.                      „B“tým obsadil pěkné třetí místo, když prohrál s „A“ družstvy TK Havířov a TK Slavie Orlová 0:4. Družstvo ve složení Alena Křibská, David Vlček, Radek Bolek, Alexej Buba porazilo „B“ družstvo Slavie Orlová 4:0 a Tennis Hill Havířov 3:1.  „Zásluhu na výsledku mají samozřejmě děti, ale musím poděkovat také trenérům Karlovi Grobelnému a Davidovi Špokovi, protože oni je svojí trpělivou trenérskou prací učí  základům tenisu a každá dobře odvedená práce přináší výsledky“ dodává k úspěchu minitenistů prezident TK Havířov Ing.Petr Špok.

Na fotografii zleva trenér Karel Grobelný, Vojtěch Mrázek, Lucie Myslivcová, Hynek Pavera, Michal Fojtík, vzadu předseda OTS pan Josef Vlk.

ŠIMON MYSLIVEC POSTOUPIL NA MČR mladších žáků, Filip Káňa si zahraje MČR díky volné kartě Severomoravského tenisového svazu.

O víkendu 14.-16.5.2016 probíhaly na dvorcích TK Havířov, z.s. Oblastní přebory mladšího žactva 2016. Havířovský klub byl už po jedenácté pořadatelem postupového turnaje na Mistrovství České republiky. Pouze čtyři hráči z celkem 72 postoupili na MČR na základě výsledků. Až ve finále našel přemožitele Šimon Myslivec, který podlehl Filipu Neuwirthovi (TK SC Ostrava) 2:6, 6:2, 4:6. Úspěchu na tomto turnaji dosáhl i další hráč TK Havířov, z.s. Filip Káňa, který společně s Michalem Glocmanem vyhrál turnaj ve čtyřhře.

Okresní přebory mladšího žactva 2016 pro Myslivce a Ivanovičovou

Terezka Ivanovičová a Šimon Myslivec ( oba 2004 ) se stali Okresními přeborníky v kategorii mladšího žactva. Oba nenašli ve dvouhře přemožitele a svoji kategorii vyhráli. Přebory se odehrály ve dnech 23. -25.dubna 2016 v areálu Tenisového klubu Havířov, z.s.. v přeborech startovali i další hráči a hráčky TK Havířov – Adéla Týnová, Saša Mazancová, Kim Kandrač, Nikolas Lukáš, Matyáš Lankočí, Vítek Bednarz, Ondřej Kaňok, Šimon Sedláček, Adam Cechel, Jakub Mikulík.

HALOVÁ SEZÓNA 2015 - Mladým tenistům se daří

V probíhající halové sezóně mají slušnou formu i mladí tenisté TK Havířov. Kvalitní tréninková příprava v nové hale, se středněrychlým povrchem, přináší své výsledky v podobě turnajových vítězství. První turnajový titul v životě získal Matyas Opálka (ročník 2003), který vyhrál na konci února turnaj mladších žáků v Havířově. A hned se mu podařilo vyhrát jak turnaj ve dvouhře, tak i s klubovým spoluhráčem Filipem Káňou (2004) čtyřhru. Do celostátního žebříčku si tak zapsal výborných 60 bodů. Ve dvouhře postupně porazil Denise Billa (TK Slavia Orlová) 6:0, 6:0, Nikolase Vonse (TC Ostrava Nová Ves) 6:4, 6:2, Jonáše Výmolu (TK Na Dolině) 6:2, 6:1 a ve finále Patrika Homolu (TC Ostrava Nová Ves) 3:6, 6:1, 10:2. Ve finále čtyřhry porazil se svým spoluhráčem pár Výmola, Vons 6:0, 6:1. „Všichni jsme Matyasovi přáli ať dotáhne turnaj k vítěznému konci. Je to odměna za jeho přístup k tenisu, za píli v tréninkovém procesu a hlavně chuť dokázat, že to s tenisem myslí vážně“ komentuje úspěch svého svěřence trenér David Špok.                                                                                                                                           Výborný výkon podala na turnaji vyšší třídy mezi staršími žakyněmi Kristýna Jansová (2002), která se jako nenasazená hráčka probojovala až do finále dvouhry. Porazila v prvním kole Elišku Chlopčíkovou (SK Tenis H.n.Moravicí) 6:4, 6:7, 6:1, následně šestou nasazenou Vanesu Slunskou (TK Tenet) 6:4, 4:6, 6:3, první nasazenou Karolínu Kubáňovou (TK Slavia Orlová) 3:4 skreč., v semifinále nenasazenou Aničku Stefanovou (Family Tennis Ostrava) 6:3, 7:5. Ve finálovém utkání už nestačila na třetí nasazenou Petru Csabi (JO Tenisové tréninkové centrum) 2:6, 3:6. Kromě tohoto turnaje se v letošní halové sezóně již třikrát probojovala do semifinále dvouhry.                                                                             Šimon Myslivec (2004) od začátku halové sezóny dokazuje, že nepatří náhodou mezi nejlepší hráče svého ročníku v republice. Svěřenec trenéra TK Havířov Radka Bolka má slušnou výkonnost, ve čtyřhře zaznamenal turnajovou sérii 20 zápasů bez porážky. Vyhrál turnaje ve čtyřhře 2x v Havířově, dále v Rožnově, Orlové a stal se Oblastním halovým přeborníkem ve čtyřhře mladšího žactva pro rok 2015 společně s Richardem Postupou (TK SC Ostrava). Ve finále Oblastního přeboru porazili první nasazený pár Šimon Mališ (TK SC Ostrava), Přemysl Dokoupil (Rožnovský TK) 6:4, 7:6.

Na Lomnickém štítě

Havířovští tenisté na Lomnickém štítě

Ve dnech 27. – 31.10.2010 absolvovali havířovští mladší a starší žáci soustředění ve Vysokých Tatrách, které bylo zaměřeno na zlepšení fyzické kondice.  Jedenáct hráčů ligových družstev mladších a starších žáků Tenisového klubu Havířov se na pět dnů přesunulo do Tatranské Lomnice, která byla základnou nejen pro „fyzičku“, ale i pro vysokohorskou turistiku. Už při středečním příjezdu začaly vrcholky hor vykukovat z drobných mraků a v následujících dnech bylo ve Vysokých Tatrách naprosto jasné, slunečné, prostě krásné počasí. Proto hned první den se tenisté vydali lanovkou na Skalnaté pleso a pak na Lomnický štít, vždyť pohled z jedné z nejvyšších slovenských hor se člověku naskytne možná jednou v životě.

Padesáti minutový pobyt na samotném vrcholu Lomnického štítu byl pro všechny děti neskutečným zážitkem. Bezvětří, hřející sluníčko a výhled na hory až po horizont. Pobyt na vrcholu skončil a zpáteční cesta lanovkou poskytla další nádherné pohledy na scenérii Vysokých Tater a jejich okolí.

Už v odpoledních hodinách absolvovali mladší žáci ( Nicole Hořavková, Miriam Kožušníková, Daniel Hrbáč, Matěj Týn, Václav Čajka ) i jejich starší spoluhráči ( Dominika Holušová, Kamil a Filip Šafránkové, Vladimír Krystyn, Radek Jančo, Barbora Bednarzová ) první část fyzické přípravy v lomnickém parku. Krátké sprinty se střídaly s obíhaním překážek a vytrvalostním během. Po hodině a půl přípravy se všichni přesunuli na základnu do penziónu Malá Marta.

Pátek byl ve znamení nejdelší tůry na Popradské a Štrbské pleso. Při přestupu na tatranské električce se havířovští tenisté prošli Starým Smokovcem, kde došli až po stanici lanovky na Hrebienok. Električku mířící na Štrbské pleso pak  výprava opustila na zastávce Popradské pleso a zamířila k tomuto plesu. Po hodině a čtvrt celá skupina došla k zamrzlému plesu a v místní chatě náležitě poobědvala. Někdo si dal pravé halušky, někdo pivní guláš, další dobrou polévku. Po společné fotce před chatou jsme se vydali na Štrbské pleso. Cesta po kamenité stezce se všem nezamlouvala, ale takové jsou hory. Na Štrbském plese jsme zamířili k skokanským můstkům. V jejich blízkosti jsme narazili na kolegy z Orlové, kteří tady pilovali fyzickou přípravu. Po krátkém pozdravení jsme pokračovali pod můstky. Cestou na stanici električky jsme nemohli minout samotné pleso a z větší části ho obejít. Přes jezero byl pěkný pohled na můstky, Sólisko a celé okolí.

V dalším průběhu soustředění již probíhala na moderním hřišti u školy v Tatranské Lomnici dvoufázová fyzická příprava. Sprinty, obíhačky, vějíř, vytvalostní běh, hody míčkem pravou i levou rukou a na závěr fotbálek. To vše za krásného opět slunečného, ale už větrného počasí. Neděle odpoledne byla ve znamení odjezdu, po šesti hodinách ve vlacích se všechny děti  setkaly s rodiči  na havířovském nádraží. Tím skončilo soustředění Vysoké Tatry 2010.

„Chtěl bych poděkovat panu Hořavkovi za skvělý nápad, který nás zavedl do nádherného prostředí. Soustředění splnilo naše očekávání a pobyt na Lomnickém štítě byl bonus navíc“.

vedoucí soustředění a prezident klubu Ing.Petr Špok